Optymalna długość pola

Pola golfowe mają kilka zestawów tee. Różne zestawy oznaczają różne długości pola i wymagają odpowiednich umiejętności gry. Jak wybrać właściwy zestaw tee (długość pola), aby mieć przyjemność z gry?

Jeśli są tylko dwa lub trzy zestawy tee, decyzja jest zwykle prosta, ale na polach z większą liczbą zestawów (pięć, sześć lub siedem) wybór staje się trochę bardziej skomplikowany.

znaczniki i markery tee długość pola wiele kolorów

Istnieje kilka metod i wytycznych dotyczących wyboru zestawu tee, który najlepiej pasuje do umiejętności golfisty. Jedna z najprostszych metod opiera się na odległości uderzenia kijem 5 iron. Najbardziej odpowiednią całkowitą długością pola golfowego jest średnia odległość uderzenia 5 iron pomnożona przez 36.

Zgodnie z naszymi obserwacjami, współczynnik 36 dobrze sprawdza się w przypadku graczy scratch i golfistów z niskim handicapem, pozwalając im zagrać na par pola. W przypadku graczy ze średnim i wysokim handicapem współczynnik może być nieco wyższy (ich celem jest par netto). Kalkulator poniżej zwiększa współczynnik o jeden na każde sześć punktów Handicapu gracza.

Oczywiście ta metoda nie jest dokładna i doskonała, jest raczej praktycznym przybliżeniem, ale może być pomocna i stanowić dobrą wskazówkę wyboru tee.

  

powrót do: Strona Główna

aktualizacja: wrzesień 2021