Kalkulatory golfowe

Dopasowanie długości kija

Przy dobieraniu prawidłowej długości kija stosowane są dwie metody – statyczna i dynamiczna.

 

Dynamiczne dobieranie długości

Dobieranie dynamiczne, przeprowadzane podczas wykonywania przez golfistę swingów, jest metodą bardziej dokładną. Jej celem jest określenie długości kija, która daje optymalną postawę, ruch i która umożliwia osiąganie największej odległości i precyzji uderzenia. W tej metodzie nie stosuje się obliczeń – tylko próby swingu, obserwacje i poprawki.

Statyczne dobieranie długości

Statyczne dobieranie długości korzysta tylko z pomiarów i obliczeń. Ta metoda jest mniej dokładna, ale szybsza i łatwiejsza. Daje ona golfiście podstawowy komfort ustawienia i sylwetki. Jest to również dobry punkt wyjścia do dalszej analizy swingu i dynamicznego dobrania długości.

Metoda statyczna oparta jest o wymiary ciała golfisty. Pierwszym krokiem jest pomiar wzrostu gracza i wysokości jego nadgarstka nad podłogą (WtF) tak, jak pokazano na rysunku.

Wysokość nadgarstka nad podłogą

Następnie należy wprowadzić wyniki pomiarów do poniższego kalkulatora. Kalkulator wyświetli zalecane kombinacje poprawek długości i kąta lie w stosunku do standardowych wartości fabrycznych.

Najczęściej nominalna (fabryczna) długość kijów damskich jest mniejsza od męskich o jeden cal. Z tego powodu należy odpowiednio zaznaczyć rodzaj oryginalnego kija.

.

powrót do: Kij golfowy

aktualizacja: lipiec 2016

Kalkulatory golfowe